Pumpkin Patch

Здрава есенска супер намирница: Јадете тиква

Тиквата е здрава есенска супер намирница која има одличен вкус, може да се комбинира, а исто така штити од многу болести.Таа е богата со калиум, витамин Б, и има голем број растителни влакна.

Па, оваа есен поминете ја здраво и вкусно и јадете тиква во секоја варијанта.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Посно: Палачинки без зејтин

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Овошен колач со јагоди

singlepost_text