ВИДЕО: Еве како да направите домашен путер за 3 минути

ВИДЕО: Еве како да направите домашен путер за 3 минути

Многу едноставен рецепт со кој ќе направите домашен путер за 3 минути. Потребна ви е само една состојка и миксер.

Резултатот е одличен, погледнете во видеото:

Причитај повеќе на Gotvi.mk:

Медени колачиња од путер и брашно

Брашно, пиво, јајца и путер – 4 состојки за генијален резултат во кујната

Видео: Ставете путер и шеќер во микро – резултатот е генијален

Свеж старт на работната недела: Смути со банана и путер од кикиритки

Тајната е во путерот – рецептот за вкусен тост на принцот Чарлс

Печурки на путер

Школки од компир – стариот вкус во ново руво

Месо, кашкавал и колбаси во тесто: Не е пита но е неверојатно вкусно!

singlepost_text