Со грозје против брчки

Со грозје против брчки

Грозјето периодов го има во изобилство на пазарите и во маркетите. Освен што е многу вкусно, неколку зрна грозје може да ви помогнат во борбата против брчките, како и за нега на лицето.

Направете маска од грозје, овошка која ја има во овој период по пониски цени. Верувајте ова е еликсирот за младост и убавина.

Состојки:

  • 1 јајце
  • 3 лажици слатка павлака
  • сок од половина лимон
  • 1 лажица испасирано грозје

Подготовка:

  1. Сите состојки се мешаат и се нанесува смесата на лице.
  2. Се остава да стои околу 30 минути.
  3. На крај, лицето се мие со ладна вода.

Повеќе вести на Gotvi.mk:

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text