Пита со виршли – освежување на домашното мени

Пита со виршли – освежување на домашното мени

Изненадувачки брзо се подготвува, а е навистина вкусен појадок, ужина или пак вечера. Се јаде во секој дел од денот и ноќта и има неверојатен вкус. За петнаесетина минути ќе имате пита за секоја ситуација.

Состојки:

  • 250 мл јогурт 
  • 150 гр брашно 
  • 200 гр сирење 
  • 200 гр виршли Пекабеско 
  • 1 лажица прашок за печиво

Поготовка:

  1. Сирењето крупно се ренда во сад, а виршлите се сечат на кругови и се пржат на тава со масло. 
  2. Јајцата, јогуртот, сол и прашокот за печиво се мешаат во сад заедно со брашното. 
  3. Додадете ги сирењето и виршлите и повторно промешајте убаво. 
  4. Тестото ставете го на тепсија со масло и печете на 180 степени 30-40 минути. 
  5. Послужете со јогурт.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Рецепт за вистински пица деликатес

Летен појадок кој ќе го правите секој ден

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

Повеќе рецепти со мелено месо