Крцкави, а се топат во уста – Стапчиња со сирење готови за неколку минути!

Крцкави, а се топат во уста – Стапчиња со сирење готови за неколку минути!

Готови се за неколку минути, а од масата ќе исчезнат во рок од неколку секунди!

Состојки:

  • 100 гр чипс со вкус на лук
  • 2 лажици обично брашно
  • 1 лажичка пипер
  • лажичка сол
  • лажичка лук во прав
  • 2 јајца
  • моцарела или слично сирење

Начинот на подготовка погледнете го во ова видео:

Повеќе рецепти на Готви.мк

Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед

Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина (видео)

Прочитај интересни Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО: Сладолед од кокос и боровница – неодолив домашен рецепт

Рецепт за брз и нискокалоричен сладолед со 3 состојки

ВИДЕО: Еве како да направите похован сладолед

Чиа пудинг

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

ВИДЕО: Како да излупиме лук, јајце, банана и компир за 5 секунди?