Какво време не очекува викендов?

Какво време не очекува викендов?

Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло со слаб ветер од променлив правец.Утринската температура ќе се движи од еден до 10, а дневната од 20 до 27 степени.

Во Скопје слично време, сончево и топло со слаб ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до шест, а дневната ќе се искачи до 23 степени.

Следува период на претежно сончево време со свежи утра. До недела дневната температура ќе биде во пораст.

Повеќе вести на Готви.мк:

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Рецепт за вистински пица деликатес

Летен појадок кој ќе го правите секој ден

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

Одлична комбинација: Таљатели со сланина, лук и босилек

Печена пица палачинка

Која е тајната за совршени лазањи?

singlepost_text