Врвниот Џејми Оливер знае како: Направете совршени тестенини по негов рецепт

Врвниот Џејми Оливер знае како: Направете совршени тестенини по негов рецепт

Врвниот готвач Џејми Оливер со неколку трикови како да направите совршени тестенини од кои нема насит. Во видео објавено на Јутјуб, Џејми Оливер објаснува како да ги сварите макароните, колку долго треба да трае постапката, што да им додадете, и други мали тајни од неговата кујна која е извонредна.Сè што треба да направите е да го погледнете видеото и да го изненадите семејството:

Повеќе рецепти на Готви.МК:

3 брзи видео рецепти за пица

Домашна пица капричиоза

Посна пица

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

Канелони болоњезе

Шпагети во бешамел сос – одлично мезе со фудбал и пиво