Супер вест: Се враќа летото во Македонија

Супер вест: Се враќа летото во Македонија

Времето во Македонија ќе биде сончево, во западните делови со појава на мала облачност. Ќе дува слаб ветер претежно од северен ветер.Утринската температура ќе се движи од два до 11, а дневната од 20 до 26 степени.

Во Скопје слично време, сончево со мала до умерена облачност и со слаб ветер од северен правец. Утринската температура ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 23 степени.

Следува период на претежно сончево време со свежи утра. Дневната температура ќе биде во пораст, особено од средината на неделата, а за време на следниот викенд на места се очекува да достигне и до 30 степени.

Повеќе вести на Готви.мк:

Погледнете ја реакцијата на ова маче за време на вчерашниот земјотрес во Скопје (ВИДЕО)

ВИДЕО: Како бил почувствуван вчерашниот скопски земјотрес во Тетово

Според сеизмолозите вака не треба да се однесувате за време на земјотрес (ВИДЕО)

ЗЕМЈОТРЕСИ ВО СКОПЈЕ: Колку време траел катастрофалниот земјотрес во 1963 година

ВИДЕО: Паѓаа артикли од рафтовите на супермаркет во Скопје за време на земјотресот

ВИДЕО: Музичарите имаа проба, кога ги стресе земјотресот во 17:10 часот…

ВИДЕО: Ги фати земјотресот среде маркет во Скопје…

ФОТО: Земјотреси во Скопје: Еве што регистрираше Earthquaketrack.com

ДЗС ПРИРАЧНИК: Како да се однесувате за време на земјотрес

ЗЕМЈОТРЕС ВО СКОПЈЕ: 10 совети како да останете безбедни при вакви потреси

singlepost_text