РЕЦЕПТ КОЈ ЌЕ ВИ ГО ПРОМЕНИ ЖИВОТОТ: Три состојки, половина час и највкусниот ручек е пред вас

РЕЦЕПТ КОЈ ЌЕ ВИ ГО ПРОМЕНИ ЖИВОТОТ: Три состојки, половина час и највкусниот ручек е пред вас

Само три состојки ќе ви бидат потребни за овој специјалитет…

Состојки:

  • 500 гр пилешко филе
  • 1л павлака за готвење
  • 2 кесички инстант супа од печурки

Начин на подготовка:

  1. Во огноотпорен сад наредете го исеченото пилешко филе, потоа посипете го со супа од кесичка и налијте со павлака.
  2. Ставете го садот во рерна на 200 степени и печете додека не порумени. За помалку од половина час ќе имате совршен ручек.

На здравје!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рецепт за вистински пица деликатес

Летен појадок кој ќе го правите секој ден

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

Одлична комбинација: Таљатели со сланина, лук и босилек

Печена пица палачинка

Која е тајната за совршени лазањи?

singlepost_text