КОРИСТЕТЕ ЈА ПОЧЕСТО: Оваа намирница има 100 пати поголемо дејство од било кој лек!

КОРИСТЕТЕ ЈА ПОЧЕСТО: Оваа намирница има 100 пати поголемо дејство од било кој лек!

Ја користиме речиси секој ден за подготовка на ручек бидејќи дава супер вкус и арома, но не знаеме колку е здрава.

Се работи за лукот кој според најновите истражувања на Универзитетот во Вашингтон, има 100 пати поголемо и поефикасно дејство од било кој антибиотик.Тој го спречува размножувањето на бактериите, и го зголемува нивото на антиоксидансите во телото, клучни за нашето здравје.

Тоа е најмоќната храна која ја дала природата. Особено е важно да го консумирате во текот на есента и зимата бидејќи штити од настинки и грип и го подобрува имунолошкиот систем.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

singlepost_text