Есенско богатство: Зошто треба да јадеме дуњи?

Есенско богатство: Зошто треба да јадеме дуњи?

Од октомври до декември се шири опоен мирис на дуњи – овошјето со златна боја, хранливи и здрави состојки и супер вкус.Се смета за симбол на плодноста, Французите дури прават сирење од неа, а посебно овој специјалитет го јадела Јованка Орлеанка.

Потекнува од Анадолија има многу витамин Ц, каротен, витамини Б1, Б2 и Б3, потоа калиум, калциум, магнезиум, и други протеини, јаглени хидрати, и многу малку калории и масти.

Особено се лековите плодот, листовите и семето, спречуваат инфективни болести, астма, дијареа. Се препорачуваат и за проблеми и воспаленија со дигестивен систем.

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?