Чоколадна сладолед торта! Постои ли нешто подобро?

Чоколадна сладолед торта! Постои ли нешто подобро?

Доколку сте љубител на чоколадо, овој десерт е измислен за вас!

Состојки:

Ingredients

  • половина кутија готова смеса за брауни
  • 1 јајце
  • малку вода
  • чоколадо
  • 3 жолчки
  • 1/4 шолја шеќер
  • 3 белки
  • 1 шолја слатка павлака
  • 1 шолја бело чоколадо

Начинот на подготовка погледнете го во видеото:

Повеќе вести на Готви.мк

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Пржена банана

singlepost_text