ВИДЕО: Вкусно за јадење, тешко за лупење – Проблемот со калинките е решен

ВИДЕО: Вкусно за јадење, тешко за лупење – Проблемот со калинките е решен

Калинките според многу истражувања е докажано дека се лековито овошје кое позитивно делува на кардиоваскуларниот и нервниот систем кај човекот.Го намалуваат нивото на холестерол и високиот притисок и штитат од срцеви болести.

Еве неколку начини како да ги исчистите калинките.

Еве како се прави тоа:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

ВИДЕО: Цеца повторно во венчаница, но нема да се мажи

ФОТО: Имала 146 килограми – сега е фитнес модел

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна