(ВИДЕО) Анџелина Џоли со најинспиративниот говор досега

(ВИДЕО) Анџелина Џоли со најинспиративниот говор досега

И додека светските и домашните медиуми се занимаваат со разводот кој Анџелина Џоли го побара од Бред Пит, таа одржа еден од најинспиративните говори.

Џоли ја остварува нејзината хуманост на дело, а од неодамна таа стана и амбасадока на УНХЦР иогромно внимание обрнува на бегалците од Сирија и апелирање да се престане со тамошните воени дејствија со цел тие луѓе да можат да се вратат дома.

Погледнете мал дел од нејзиниот говор кој таа го објави на Инстаграм:

Via @brangelinanews

A video posted by Angelina Jolie (@angelinajolieofficial) on

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Анџелина Џоли блеска во својата хумана мисија

ВИДЕО: Анџелина Џоли во посета на бегалски камп во Јордан

ВИДЕО: Анџелина Џоли – Конечно малку се поправи и повторно изгледа прекрасно

Бред Пит: Стек или пица – кое е неговото омилено јадење?

Со Нордиска диета слабејте без гладување

Протеините – основа на ефикасните диети

Мед диета: Ослабете 2 килограми за 3 дена

Брза диета според вашата градба на тело

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешк