Салата која можат да ја јадат само најхрабрите! (РЕЦЕПТ)

Салата која можат да ја јадат само најхрабрите! (РЕЦЕПТ)

За супер лут прилог кој се подготвува само за неколку минути можете да одберете зелени или црвени пиперки.

Состојки:

  • 4 печени лути пиперки
  • 2-3 чешниња лук
  • сол
  • масло
  • оцет

Начин на подготовка:

  1. Излупете ги лутите пиперки и исечете ги на коцки.
  2. Изгмечете го лукот и додајте го во сечканите пиперки.
  3. Додајте сол, масло и оцет по вкус.

Бидете внимателни – оваа салата е многу лута!

Повеќе рецепти на Готви.мк

ВИДЕО: Сите полудеа по овој рецепт – од сега ќе правите само вакви компири

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири

Гнездо од компири со селско месо

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

singlepost_text