Природна маска за лице со ефект како ботокс

Природна маска за лице со ефект како ботокс

Мислите дека дошло време за ботокс и дека годините си го прават своето? Не грижете се, може да ја затегнете, подигнете и направите кожата здрава и сјајна и без да давате многу пари.

Состојки:

  • 200 гр спанаќ
  • 200 гр кељ
  • 1/4 лажица маслиново масло
  • 1/4 лажица кисела павлака

Подготовка:

  1. Сè се мие убаво, спанаќот се обарува, па се става во блендер.
  2. Се микса, па се става на лицето и вратот.
  3. По осум минути се мие лицето.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате