Месо, кашкавал и колбаси во тесто: Не е пита но е неверојатно вкусно!

Месо, кашкавал и колбаси во тесто: Не е пита но е неверојатно вкусно!

 Ако трагате по нов, вкусен, необичен, брз и оригинален рецепт, тогаш еве го пред вас. Супер предлог кој нема да ве остави рамнодушни.

Состојки:

 • 1 главица кромид
 • 450 гр мелено месо
 • 1/2 лажиче сол
 • 1/2 лажиче бибер
 • 1/2 шолја сос од домати
 • 1/2 шолја кечап
 • 2,5 лажици чили во прав
 • 1/2 лажица шеќер
 • 10 колбаси
 • 450 гр лиснато тесто
 • 4 лажици растопен путер
 • 1/2 лажица лук во прав
 • 2 лажици магдонос
 • 1 шолја кашкавал

Подготовката погледнете ја детално во следното видео:

Повеќе рецепти на Готви.Мк:

ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири

Гнездо од компири со селско месо

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

Повеќе рецепти со мелено месо

 

singlepost_text