ФОТО: Еве на кого личи британскиот принц Џорџ

ФОТО: Еве на кого личи британскиот принц Џорџ

Принцот Вилијам и неговата сопруга Кејтлин заедно со нивните деца се во официјална посета на Канада. Принцот Џорџ и принцезата Шарлот се вистинска слатка атракција за време на посетата.

Но, погледнете ја оваа фотографија која кружи на Инстаграм и проценете на кого личи малиот принц Џорџ:

#george#alexander#charlotte#princess#kate#william#love#like#follow#snow#flakes#cute#george#uk#sister#brother#king#queen

A photo posted by Prince George Alexander Louis (@georgealexanderlouishrh) on

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

ФОТО Галерија: Малиот принц Џорџ кралски пречекан во Канада

Што јадела принцезата Дајана

Принцот Хари е на диета – прочитајте што не смее да јаде

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

 

ФОТО: The Royal Family on Facebook

singlepost_text