Рецепт за СОВРШЕНА пилешка салата

Рецепт за СОВРШЕНА пилешка салата

Подгответе совршена пилешка салата…

Состојки:

 • 150 гр бело пилешко месо
 • 150 гр фета сирење
 • 4-5 краставици
 • 3 домати
 • 1 главица кромид
 • сол, бибер
 • маслиново масло
 • оцет
 • нане

Начин на подготовка:

 1. Белото месо сварете го во посолена вода, па исечете го на парчиња. Исецкајте ги и доматите, кромидот и краставиците.
 2. Измешајте ги сите намирници, внимателно додајте фета сирење, зачинете и ставете масло и оцет. Додајте сецкана мента и послужете.

Уживајте!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

Замена за пржење: Еве како да подготвите крцкав помфрит во рерна

Топ 10 неверојатно вкусни Gotvi.mk рецепти со компири

Направете домашен песто сос со тестенини

Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини

Италијанско предјадење за цело семејство

Ориентални шпагети

Медитерански фусили

Јуфки трио формаџо

singlepost_text