Слаб земјотрес регистриран во Македонија

Слаб земјотрес регистриран во Македонија

Земјотрес со јачина од 2,7 степени бил регистриран во околината на Пехчево синоќа, четири минути по полноќ.Според Европскиот сеизмолошки центар земјотресот бил на длабочина од 1 километар.

Повеќе вести на Готви.мк:

Професионално и храбро – Колешките и честитаат на Топалова за смиреноста за време на вестите на МТВ

Препораки од Американската влада: Кога има земјотрес (АНИМИРАНО ВИДЕО)

ЗЕМЈОТРЕСИ ВО СКОПЈЕ: Се тресеше телевизијата – Како изгледал земјотресот во Канал 5 (ВИДЕО)

Земјотрес додека најавуваше прилог во вестите на МТВ – Презентерката сепак остана смирена (ВИДЕО)

ВИДЕО: Здрма за време на снимањето на квизот на Лила – Таа ја смируваше публиката

Погледнете ја реакцијата на ова маче за време на вчерашниот земјотрес во Скопје (ВИДЕО)

singlepost_text