Applying creme

Француска тајна за беспрекорна кожа: Трик за убавина кој го полуде светот

Ако се прашувате како Французинките се толку убави жени и која е тајната за нивниот изглед, тогаш ви ја откриваме истата. Верувајте, Интернетот полуде по овој трик кој ја прави кожата мека и блескава.

 НАИЗМЕНИЧНО СТАВАЈТЕ ТОПЛИ И ЛАДНИ ОБЛОГИ

За добра циркулација и здрав тен, ставајте наизменично ладни и топли облоги на лицето. Кожата ќе изгледа одлично.

 КОЦКИ ЛЕД ПО ЛИЦЕТО

Тријте го лицето со коцка лед. Кожата ќе биде здрава и сјајна, а крвотокот ќе се стимулира на овој начин.

Повеќе вести на Готви.мк:

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

 

singlepost_text