Кремаст вкус на овошје: Шејк од банана и малини

Кремаст вкус на овошје: Шејк од банана и малини

Кремаст вкус на овошје за здрав почеток на денот.

Состојки:

  • 2 портокали
  • 1/2 шолја малини
  • 1 банана
  • свеж лист од нане за декорација

Сите состојки измешајте ги во блендер. Пред да послужите додајте лед. Уживајте!

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Слатко од јагоди – се прави сега, а се јаде цела година

Брз рецепт за чоколадни јагоди

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Торта со јагоди

Овошен колач со јагоди

Зелена салата со сирење и џем од јагоди

ВИДЕО: Рецепт за панакота со јагоди

singlepost_text