Решете се од дамките и пегите на лицето брзо и лесно– еве како

Решете се од дамките и пегите на лицето брзо и лесно– еве како

Дамките на лицето и пегите настануваат од штетни ултравиолетови зраци кои го оштетуваат меланинот на кожата и доведуваат до трајна деколорација. За да се решите од овој проблем, ви нудиме едноставен и евтин рецепт.

Состојки:

  • 1 лажица куркума
  • 1 лажица сок од лимон

 

Подготовка и нанесување:

  1. Се мешаат состојките и се оставаат на подрачјата каде има пеги и дамки.
  2. Се суши смесата 15 минути, па се мие со ладна вода.

Повеќе вести на Готви.мк:

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

 

 

 

singlepost_text