Првиот оброк е најважен: Гурмански викенд појадок

Првиот оброк е најважен: Гурмански викенд појадок

Првиот оброк е најважен во текот на денот, тој не полни со енергија и ни дава сила за сите работни и домашни предизвици. Ви нудиме супер гурмански појадок од кој ќе ги излижете прстите.

<strong>Состојки:</strong>

  • 2 јајца 
  • 2 колбаси Пекабеско 
  • 100 гр кашкавал 
  • малку мајонез 
  • неколку кисели краставички

<strong>Подготовка на појадокот:</strong>

  1. Ако сте гурман ова е совршениот појадок. Испржете ги јајцата на тава со масло, испржете ги колбасите во истиот сад. 
  2. Ставете ги на чинија, декорирајте со мајонез, одозгора ставете кашкавал за да се растопи и исечете кисели краставички како декорација, но и за надополнување на вкусот. 
  3. Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири

Гнездо од компири со селско месо

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Крем чорба од тиква и компири

Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин

Мусака со печурки

Мусака со карфиол и мисиркино месо

Мусака на ориентален начин

Повеќе рецепти со мелено месо