ФОТО: Се породи Сека – Еве како Цеца им честиташе

ФОТО: Се породи Сека – Еве како Цеца им честиташе

Српската фолк пејачка, Сека Алексиќ денеска на свет го донесе синот Јаков – објавија српските медиуми.

Нејзината колешка Цеца како и секогаш оригинална, еве како им честиташе на Сека и Вељко на Инстаграм:

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text