Бебето побрза да дојде на свет: Се породи Сека Алексиќ

Бебето побрза да дојде на свет: Се породи Сека Алексиќ

Познатата српска пејачка Сека Алексиќ која требаше да се породи на средината на октомври, денеска на свет го донесе своето прво бебенце.Иако требаше да се породи во Виена, изненадно таа се породила денеска, и тоа во Белград.

Таа роди машко бебенце, тешко 3 килограми и 200 грама, кое ќе се вика Јаков.

Сека беше многу возбудена за доаѓањето на нејзиното бебенце на свет, па постојано објавуваше фотки од подготовките на социјалните мрежи.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text