Заокружете го летото со ледени стапчиња од шумско овошје

Заокружете го летото со ледени стапчиња од шумско овошје

Дојде крајот на летото ,па ни останува уште малку време да уживаме во ледени задоволства. Направете си супер замрзнати стапчиња со шумско овошје од кои ќе ви застане здивот.

Состојки:

  • ½ шолја јогурт
  • ½ шолји млеко
  • 1 шолја шумско овошје

Подготовка:

  1. Се се миксира во блендер и се става во калапи за мафини. Смесата се става во ладилник малку да се стегне, па на средина се ставаат стапчиња.
  2. Смесата е доволна за 5 стапчиња.

Повеќе десерти на Готви.мк

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Посно: Палачинки без зејтин

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Овошен колач со јагоди

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед