ВИКЕНД МЕЗЕ:  Похован кашкавал на најбрз начин (ВИДЕО)

ВИКЕНД МЕЗЕ: Похован кашкавал на најбрз начин (ВИДЕО)

 Направете вкусен деликатес од кашкавал кој се топи во устата. Видео рецептот ќе ви покаже што треба да направите. Верувајте, вкусот е фантастичен.

Состојки:

  • 1 парче кашкавал
  • 1 јајце
  • малку сол
  • презла
  • масло

Начинот на подготовка погледнете го во видеото: 

 

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Видео: Како да излупиме лук, јајце и банана

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Погледнете ги цените во супермаркетите во Грција

Нови правила за влез во Грција – Дали дојде крај на „патлиџан“ туризмот?

Гиро и пиво 6 евра: Ова се новите цени во Грција

 

 

singlepost_text