ПИТА ВО ТЕГЛА: Да можно е – од сега ќе ја правите само неа!

ПИТА ВО ТЕГЛА: Да можно е – од сега ќе ја правите само неа!

Откако ќе го чуете овој брз, вкусен и лесен десерт, веќе никогаш нема да направите ништо друго.

Состојки:

  • 1 пудинг од ванила
  • 1 шолја млеко 
  • 4 шолји наполитанки
  • 3 банани 
  • шлаг

Подготовка:

  1. Спремете го пудингот од ванила според упатството. 
  2. Распоредете ги изронетите наполитанки во тегла, ставете од пудингот, сецкани банани и редете се додека имате смеса. 
  3. На крај ставете шлаг.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Праски 15 денари – Еве каде е оваа акциска сена

Зошто е здраво да јадеме праски?

ВИДЕО: Рецепт за домашен леден чај од праска – ќе ве чини помалку од 15 денари

240 денари за цреши, 150 денари за кило праски – еве ги цените за летување во Црна Гора

Природна лимонада од праски – веднаш ќе посакате да ја направите

Портокал, праска, кајсија… Здравствени предности на природните oвошни сокови

Исхрана на децата: Еве колку овошје и зеленчук треба да јадат дневно

Јадете колку сакате – Антиоксиданс диета

 

singlepost_text