Овие вкусни грицки нема да ви донесат ни килограм вишок!

Овие вкусни грицки нема да ви донесат ни килограм вишок!

За вас подготвивме листа вкусни и диетални ужини кои можете да ги јадете колку сакате!

Во моменти кога најважно ни е да бидеме фит, се одрекуваме од сите слатки и солени задоволства и „гревови“. Но што кога гладта ќе не притисне за ѕид, а главата не може да ја добие битката со празниот стомак? Што да каснеме помеѓу оброците, а да не ни наштети на режимот на исхрана?

Еве идеални диетални ужини кои ќе ви ја згаснат гладта:

1. Банана во топено чоколадо – ставете растопено темно чоколадо на половина банана
2. Една поголема шолја грозје
3. Шолја јогурт со мед и малку цимет
4. Еден портокал
5. Два-три кругови ананас од конзерва (или свеж)
6. Шолја јагоди, малини или боровници со 2 лажици шлаг
7. Четири суви смокви
8. Еден ред црно чоколадо (за готвење)
9 Чаша (не преполна) чоколадно млеко
10. Чинија пудинг од чоколадо

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта

singlepost_text