Оваа билка е најдобар лек за чистење на бубрезите!

Оваа билка е најдобар лек за чистење на бубрезите!

Нашите бубрези постојано филтрираат крв, ги носат отровите и сите штетни материи кои влегуваат во нашето тело.

Со време се насобираат толку многу, што и на нашите бубрези им е потребен третман за чистење, пишува Healthy Living Style.

Како да се решите од штетните материи?

Многу е едноставно – потребно е да земете една рака магдонос, добро да го измиете, исецкате и да го ставите во лонец, во него додајте литар чиста вода.

Кога ќе зоврие, гответе десетина минути и оставете да се излади. Процедете и ставете ја напивката во стаклен сад. Чувајте ја во фрижидер.

Секој ден пијте по 1 чаша и ќе видите како насобраните отрови и солта почнуваат да излегуваат при мокрење. Магдоносот е познат како „најдобар третман за чистење на бубрезите“.

Повеќе вести на Готви.мк

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text