Мини палачинки од компир и сирење – прекрасна арома од кујната

Мини палачинки од компир и сирење – прекрасна арома од кујната

Супер деликатес кој ќе рашири одлична арома во вашата кујна. Сите ќе дотрчаат на трпеза.

Состојки:

  • 3 млади лукчиња
  • ½ шолја чедар сирење
  • ½ шолја пармезан
  • 900 гр компир
  • сол и бибер
  • лик во прав
  • ¼ шолји брашно
  • 2 матени јајца
  • 50 гр масло

Подготовката погледнете ја во следното видео:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Посно: Палачинки без зејтин

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Овошен колач со јагоди

singlepost_text