ВИДЕО РЕЦЕПТ: Совршено вкусен ручек за кога немате многу време

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Совршено вкусен ручек за кога немате многу време

Пет минути стоење до шпорет за врвно задоволство во кујната. Потребни ви се само компири за да направите ручек набрзина, кога немате многу време по работните обврски. Со оглед на тоа дека компирот е совршено јадење кое e омилено меѓу сите генерации, ова е супер вкусен рецепт.Подготовката на истиот погледнете ја во следното видео:

Повеќе вести на Gotvi.mk:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

Домашен леб со маслинки

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат