Разбудете го семејството со мирис на врели лиснати погачици

Разбудете го семејството со мирис на врели лиснати погачици

Рецепт со кој Gotvi.mk ви посакува добро утро 🙂 Направете вкусни лиснати погачи кои шират неодолива арома. Се топат во устата и тоа за само неколку минути.

Состојки:

  • 1 маргарин
  • 2 шолји брашно 
  • 1 чаша вода

Подготовката погледнете ја во следното видео. Навистина постапката е едноставна.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Вкусен појадок

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт