Од овој сок жените „полудуваат” за секс – Најмоќниот афродизијак

Од овој сок жените „полудуваат” за секс – Најмоќниот афродизијак

Од овој сок жените буквално „полудуваат за секс“ и според тоа, рецептот кој е пренесуван од колено на колено, може да се прогласи за најмоќниот афродизијак.Се пие во азиските земји, во Индија, а традицијата на негово консумирање е задржана до ден денес.

Тајната е во сувото грозје, чии бобици содржат агринин, кој е главен нутрициент за поголема сексуална моќ, плодност и желба за секс.

Се става суво грозје во чаша млеко и се додава малку шафран.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк

(ФОТО) Цеца за Вељко: Мојот најдобар и најубав син

ФОТО: Цеца на Инстаграм: Заљубена сум!

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

ВИДЕО: Анастасија ја објави Цеца облечена во венчаница

Ја прашаа Лепа Брена што е по националност – Еве што одговори

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Принцот Хари е на диета – Еве што не смее да јаде

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ