НЕМА ПОБРЗ ДЕСЕРТ: Завршете го летото со слатко задоволство

НЕМА ПОБРЗ ДЕСЕРТ: Завршете го летото со слатко задоволство

Нема побрз десерт од овој. Прекрасен спој на банана и карамела од која ќе барате репете.

Состојки:

  • 1/2 шолја путер
  • 1 шолја шеќер
  • 1,4 шолји слатка павлака
  • 4 банани

Подготовка:

  1. На лонец се топи путерот, па се додава шеќерот и се меша додека не се карамелизира. Се сипува павлаката и се остава се да врие 1 минута.
  2. Бананите се ставаат на масло да се загреат.
  3. Се ставаат на чинија и се прелеваат со филот.
  4. Уживајте!

Повеќе десерти на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Пржена банана

 

 

singlepost_text