rosehip tea

Есента е период на грип и настинки: Овие црвени зрнца ќе спречат да се разболите

Шипката е многу здрава, па затоа често се консумира преку чаеви. Има големи количини витамин Ц во себе, па така помага да се заштити имунитетот. Штити од настинки, грип и вируси, а има и состојки кои помагаат при состојба на грозница.Чајот од шипка помага за воспаление на бубрезите, за спречување нови посериозни заболувања, за реума и анемија.

Сега кога доаѓа есента, потребно ни е нешто кое ќе не штити од заболувања. Затоа напијте се чај со своите пријатели и заштитете го вашето здравје.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Рецепт за вистински пица деликатес

Тестенини на милион начини: Примавера макарони

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Палачинки за гурмани

Одлична комбинација: Таљатели со сланина, лук и босилек

Печена пица палачинка

Која е тајната за совршени лазањи?

 

 

singlepost_text