Уживате во црно и бело вино: А дали би пробале сино?

Уживате во црно и бело вино: А дали би пробале сино?

Црното и белото вино се стандарди, доколку сакате да уживате со одличен ручек или вечера или да се одморите со една чаша после напорен ден.

Но, наскоро би можеле да пробаме нешто ново – сино вино кое го најави компанијата Гик од Шпанија.

Тоа би бил пијалак со 11,5 отсто алкохол, а би бил направен од мешавина од бело и црвено грозје од регионот Гик.Се уште не е познато како ќе дојдат до сината боја.

Кога ги прашале во Гик зошто баш оваа боја, тие одговориле – Зошто да не?

Дали вие би го пробале ова вино?

Прочитај поврзани Gotvi.mk вести и рецепти:

Мажите ќе ве обожаваат: Направете им сладолед од пиво

Брашно, пиво, јајца и путер – 4 состојки за генијален резултат во кујната

Вкусно мезе: Крокети со пилешко и шунка – одлични за со ладно пиво

Необичен десерт на кој мажите ќе се радуваат: Палачинки со пиво

Заврши „Пивофест 2016“, организаторите презадоволни – Колку пиво се испило?

Маријана главна ѕвезда на Пивофест – А, еве кој напиток за бронзен тен го препорачува!

Викенд мезе: Поховани маслинки – одлично одат со пиво

Добра вест за мажите: Ако пиете пиво ќе бидете ѕверови во кревет

singlepost_text