ВИДЕО РЕЦЕПТ: Врвен деликатес – Печени шпагети со моцарела

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Врвен деликатес – Печени шпагети со моцарела

Од тестенини никогаш доста. Ова е интересен и вкусен рецепти за печени тестенини.Сите состојки и начинот на подготовка се прикажани во видеото.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Италијанско предјадење за цело семејство

Ориентални шпагети

Медитерански фусили

Јуфки трио формаџо

Врап со туна кој се прави за 5 минути

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

ВИДЕО: Брзи готварски трикови за совршени тестенини

Направете домашен песто сос со тестенини

Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата во која варите тестенини