Интернетот полуде по овој рецепт: Тесто за домашна пица од само две состојки!

Интернетот полуде по овој рецепт: Тесто за домашна пица од само две состојки!

Имате малку време, а сакате да јадете домашна пица? Ви пренесуваме рецепт за омиленото тесто, а потребни ви се само две состојки.

За тестото потребни ви се една шолја брашно за кисело тесто и една шолја грчки јогурт. Измешајте ги состојките во чинија, а потоа оставете околу пет минути. Ако е потребно додајте уште брашно.

Потоа растегнете го тестото и на врвот ставете ги состојките кои ги сакате.

Печете ја пицата на 250 степени околу 12 минути.

На здравје!

Повеќе вести на Готви.мк

Вкусен појадок

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text