Со лимон решете се од болките во колената (РЕЦЕПТ)

Со лимон решете се од болките во колената (РЕЦЕПТ)

Болките во колената може да влијаат на сите луѓе во било која доба.

Доколку сакате по природен пат да се решите од болките во колената, користете го овој рецепт, пишува TheMagicOfLife.

Потребни ви се само 1-2 лимони и масло од сусам.

Лимонот исечете го на мали парчиња и ставете го во памучна крпа. Крпата натопете ја во топло масло од сусам.

Крпата ставете ја на колено и држете ја 5-10 минути. Ова правете го два пати дневно додека не исчезне болката во целост.

Поврзани вести на Готви.мк:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text