Еве како да направите млечен коктел со овошје

Еве како да направите млечен коктел со овошје

Еве како да направите млечен коктел со овошје…

Состојки:

  • 3 јајца
  • 2,5 дл млеко
  • 40 гр шеќер
  • 3 дл овошен сок
  • коцки лед

Начин на подготовка:

  1. Жолчките и шеќерот изматете ги, па додајте ги во жешко млеко со непрекинато мешање.
  2. Оставете да се олади, додајте сок од овошје по ваш вкус и послужете во висока чаша со мраз.

Уживајте 🙂

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти со банана:

Сигурно не сте слушнале за овој рецепт но ќе ви стане омилен: Поховани банани

Вакво нешто не сте јаделе: Топол сендвич со банани и нутела

Мафини од банани

Напиток кој заменува 100 стомачни

Ви здодеа од кафето? – Банана и кикиритки, нешто различно во кујната

Напиток кој го менува денот -Смути од кафе и банани

Вкусни чоколадни мафини

Класични благи мафини

Чоколадни мафини

Брзи овесни мафини

Мафини со 5 семиња

singlepost_text