Јапонската тајна за младост: Оваа маска ги брише годините од лицето

Јапонската тајна за младост: Оваа маска ги брише годините од лицето

Оваа маска со години се користи во Јапонија и е симбол на младоста. Ако некогаш сте се прашале кој е тајниот рецепт поради кој жените од Јапонија изгледаат толку младолико и немаат брчки, тајната е конечно откриена.Како што пренесува Uspesnazena.com, се што ви треба за да се избришат годините од лицето, е маска која може да си ја подготвите дома.

Секако, тие користат маска од ориз.

IСостојки:

  • 2-3 лажици ориз
  • 1 лажица топло млеко
  • 1 лажица мед

Подготовка:

  1. Оризот се меша со млекото, па се става медот. Маската се става на лицето и вратот.
  2. По половина час се мие со млака вода.
  3. Оваа маска ја хидрира кожата, има антиоксиданси и го апсорбира својството на ултравиолетови зраци.

Повеќе вести на Готви.мк:

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко