Јадете го ова за појадок и стомакот ќе ви биде рамен како даска

Јадете го ова за појадок и стомакот ќе ви биде рамен како даска

За сите кои се грижат нивното тело да изгледа слабо, наместо да се мачите со диети кои дефинитивно исцрпуваат, потребно е да направите ваков појадок кој ќе ви помогне доколку сакате да добиете рамен стомак.

Состојки:

  • 300 мл немасен јогурт 
  • 2 лажици овесни снегулки 
  • 1 лажица ленено семе 
  • 1 лажица какао 
  • 5-7 суви сливи

Поготовка:

  1. Сливите се ставаат во вода, а во чинија се ставаат другите состојки. 
  2. Сливите се сечкаат и се додаваат во садот. 
  3. Добро измешајте и оставете да отстои преку ноќта во фрижидер. 

    Секако внимавајте што јадете во текот на целиот ден и особено е важно да бидете физички активни.

Повеќе поврзани вести на Готви.Мк:

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Посно: Палачинки без зејтин

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Овошен колач со јагоди

 

singlepost_text