Домашна маска со која ќе исчезнат брчките околу очите

Домашна маска со која ќе исчезнат брчките околу очите

Ако сакате да се решите еднаш засекогаш од брчките околу очите, ви требаат само две состојки: витамин Е и маслиново масло.Маслиновото масло е богатство за здравјето и кожата, се користи за јадење, за здравје и како козметички препарат. Тоа помага на еластичноста на кожата, ја прави блескава и мека и ѝ дава сјај.

Од друга страна, витаминот Е, се смета за витамин на убавината и младоста. Тој штити од штетното влијание на слободните радикали.

<strong>Состојки</strong>:

  • 50 мл маслиново масло
  • 5 капсули витамин Е
  • 2 памукчиња

<strong>Како се нанесува</strong>:

  1. Измешајте ги маслиновото масло и витаминот Е, ставете ја смесата со памукчиња на очите и лежете десетина минути.
  2. Не се мијте, туку само избришете се со памукот.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк

Леонардо ди Каприо – Еве која диета ви ја препорачува

Северина со нов спот, а ние ве потсетуваме која диета ја држеше кога беше бремена

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории