Цела недела јаделе само ананас – Оваа диета НЕ ви препорачуваме да ја држите!

Цела недела јаделе само ананас – Оваа диета НЕ ви препорачуваме да ја држите!

Ананасот е егзотично, вкусно и здраво овошје кое треба често да го консумираме, со оглед на тоа дека има здравствени придобивки и дека помага телото да ослаби.

Се бори против целулитот, богат е со вода и калиум, и во 100 грама има само 40 калории.

Па така, жена која ја држела оваа диета со ананас, ослабела за само една недела.

ПОЈАДОК: Сок од ананас + овошје + чај

УЖИНА: Сок од ананас

РУЧЕК: 4 парчиња ананас + парче леб

УЖИНА: Сок од ананас + јаболка

ВЕЧЕРА: 2 парчиња ананас + чај

Сепак, ние НЕ ви препорачуваме да ја држите оваа диета. Постојат многу други поздрави начини на слабеење кои содржат разноврсна исхрана.

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

ВИДЕО: Рецепт за природна маска против акни и мозолчиња

singlepost_text