ВНИМАВАЈТЕ: Не делете грицки од иста кеса со никого – причината застрашувачка

ВНИМАВАЈТЕ: Не делете грицки од иста кеса со никого – причината застрашувачка

Често се случува да земеме чипс или смоки и некој колега или другар да ни побара од нив, но иако не треба да сме скржави, сепак постојат добри причини поради кои не треба да делите храна од исто ќесе со некого.Немаат сите луѓе исти хигиенски манири. По употребата на тоалет, многумина не ги мијат рацете. Лиса Аклерли открива дека токму таа нехигиена може да делува штетно на нашето здравје.

Според најновите истражувања, 50 проценти од колегите не ги мијат рацете по посетата на тоалет, па им остануваат бактерии како салмонела, ешерихија Коли и други, пишува Метро.

Па, ако сакате да делите грицки, ставете им на колегите во чинивче.

Повеќе вести на Готви.мк

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text