Решете се од влакненцата на лицето со едноставен и евтин рецепт

Решете се од влакненцата на лицето со едноставен и евтин рецепт

Жените знаат колку се проблематични ситните и мали влакненца на лицето. За да се решите од нив потребни ви се неколку состојки од кујната, кои ги препорачуваат жените од Блискиот Исток за убавина и нега. Иако се користат секакви препарати и начини за отстранување на влакненцата, сепак тие повторно се враќаат. Ова е најефикасниот рецепт за нивно уништување.

Состојки:

  • 1 лажица куркума
  • 2 лажици
  • млеко или јогурт

Подготовка:

  1. Сè што треба да направите е да ги помешате состојките, да ги нанесете на лицето во правец во кој растат влакненцата и по 20 минути да ја отстраните смесата масирајќи го лицето со влажна крпа.
  2. Верувајте, оваа маска е ефективна и затоа и куркумата ја нарекуваат злато во Индија.

Повеќе вести на Готви.мк:

Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна!

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци

Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија

На традиционален британски појадок со Џон Њуман

Кои се омилените јадења и пијалоци на Енрике Иглесијас?

10 „убијци“ на вишокот калории

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

 

singlepost_text