Spinach smoothie

Пијалокот за кој полуде Холивуд: Салото се топи и не се враќа повеќе

Тејлор Свифт, Аманда Сејфилд и многу други пејачи, пејачки, актери и актерки се залудени од новиот пијалок кој топи масти и прави салото да исчезне, и да не се врати никогаш повеќе.

Состојки:

  • 1,5 шолји вода
  • 1 главица зелена салата
  • 3-4 целери
  • 1 шолја спанаќ
  • 1 јаболко
  • 1 крушка
  • 1 банана
  • 1/2 сок од лимон

Подготовка:

  1. Сè се меша во блендер и се пие. Многу е вкусно и ги топи килограмите.
  2. Уживајте 🙂

Повеќе вести на Готви.мк

Енергија за цел ден: Почнете го денот со чоколадно смути

Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за диета

Портокалово смути – за да бидете активни цел ден

Смути од лубеница за почеток на денот – чувар на вашето здравје

Идеален појадок за викендот: Шарено смути за ден полн енергија

Направете смути од портокал кое децата ќе го обожаваат

Напиток кој го менува денот – Смути од кафе и банана

Освежително и здраво: Смути од шумски плодови и цвекло

 

singlepost_text