Какви вести носат метеролозите за денеска?

Какви вести носат метеролозите за денеска?

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со локален слаб дожд кој особено ќе биде застапен во западните делови на земјава. Преку денот ќе дува умерен, долж Повардарието засилен ветер од северозападен правец кој наместа ќе надминува над 50 км/ч.Утринската температура ќе се движи од осум до 15, а дневната од 18 до 26 степен.

Во Скопје времето ќе биде сончево и релативно свежо со мала до умерена облачност, како и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до 11, а дневната ќе се искачи до 22 степени.

УВ-индексот ќе има вредност 5.

Утре времето ќе биде променливо облачно и свежо со услови за краткотраен локален дожд, а ќе дува умерен повремено засилен ветер од северозападен правец.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

Пекабеско донираше 2,4 тони млеко и конзервирана храна за настраданите во поплавите

(ФОТО) Слаткар: Остај тастатурата и фати се за лопата

Сања за акцијата на Слаткар: Маж ми, дел од големите мажи!

НЕВРЕМЕ: Донации за семејствата на загинатите и настраданите во поплавите – Еве како да помогнете

Еве како да донирате за настраданите во поплавите

 

singlepost_text